Treeniviikko 12 / 2020

Tein perjantaina 5 min of war -testin. 5 Minutes of War:60W/20R Push-Up Chin-Up Knee Grab Sit-Out Paikkana testille oli jättärin takana oleva ulkoliikuntapaikka. Latasin tätä varten Hiit timerin tablettiin ja ohjelmoin siihen tämän treenin. Liikkeitä tehdään 60 s ja jokaisen sarjan välissä 20 sekunnin tauko. Tulokset. Push-up 51 (ikäni verran […]

Read More →

Treeniviikko 11 / 2020

Voima 1 Monday, Mar. 09 (17:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Mar. 10 (17:00) Speed & Strength Wednesday, Mar. 11 (17:00) Voimassa nyt mavea maanantain tapaan eli 12 minsan testissä 120kg ja toistoja 40. Hurtsassa perussettiä ja mahtava s&s harjoite. Salimme suljettiin perjantaina 13.3. ja seuraavan kerran treenataan 27.3.2020.

Read More →

Treeniviikko 10 / 2020

Voima 1 Monday, Mar. 02 (17:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Mar. 03 (20:00) Hurrikaani 2 Thursday, Mar. 05 (07:00) Voima 2 Friday, Mar. 06 (11:00) Viikko 10 voimaa ja hurstaa. Maanantaina Mavea 12 minsan testissä. Tein 50krtaa x 110kg. Perjantain voimassa etukyykkyä ja lopuksi hipthrustia. Nyt aika tiukkaa settiä sillä thrustin […]

Read More →

Treeniviikko 7 / 2020

Voima 1 Monday, Feb. 10 (16:00) Speed & strength Wednesday, Feb. 12 (07:00) Hurrikaani 2 Friday, Feb. 14 (10:00) Voima 2 Sunday, Feb. 16 (17:00) Voima ykkösessä penkattiin ja tehtiin squattia. Vahvaa toimintaa ja varsinkin nyt, kun yläselkä on fiksattu fyssarin ja sitä kautta tarpeellisen levon kautta kevään iskukuntoon. S&s:ssä […]

Read More →

Treeniviikko 6 / 2020

Voima 1 Monday, Feb. 03 (11:00) Speed & strength Wednesday, Feb. 05 (07:00) Hurrikaani 2 Friday, Feb. 07 (10:00) Voimassa maltillista nostelua. Viime viikon fyssarikäsittely teki ihmeitä, mutta mitään revittelyitä en lähde vielä tekemään. Lisään mobiliteettiharjoitteita viikko-ohjelmaan nyt runsaasti. Suosittelen kaikille muillekin vastaavaa tempausta. Minimoidaan loukkaantumisia ja tekee harjoittelustakin paljon […]

Read More →

Treeniviikko 5 / 2020

Lepoviikko. Kannattaa välillä pysähtyä ja kuulostella mitä kehosi kertoo. En tietenkään tätä itse keksinyt, koska kävin fysiatrilla, joka asian minulle ilmaisi varsin selkeästi. Nyt lepoa ja sillä siisti. Jumissa olevat paikat alkavat nyt pikkuhiljaa aukeamaan ja katsotaanpa sitten loppuviikosta miten MAVE 1RM tulos saataisiin aikaiseksi. Sunnuntaina 2.2.2020 meillä oli talviuintipäivä […]

Read More →