Treeniviikko 2 / 2020

Voima 1 Monday, Jan. 06 (19:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Jan. 07 (20:00) Hurrikaani 2 Friday, Jan. 10 (19:00) Voimassa tehtiin tällä viikolla penkkiä ja deadliftiä. Keskiviikkona oli sprinttitesti ja ihan ok meni eli ajat olivat suhteellisen lähellä toisiaan kolmen kierroksen osalta. Perjantain hurtsassa tehtiin Atomic -harjoite 10 minuuttia ja näitä […]

Read More →

Treeniviikko 1 / 2020

Voima 2 Sunday, Dec. 29 (17:00) Voima 1 Monday, Dec. 30 (11:00) Voima 2 Thursday, Jan. 02 (19:00) Voima 2 harjoitteessa tein 1RM vedon etukyykyssä. Nyt enkkana 110kg ja jäi taas sellainen tunne, että enemmänkin olisi mennyt. Tämän jälkeen tein 12 min maastavetotestin 120 kg toistoja 24-28. Lopuksi Hipthrustit samalla […]

Read More →

Treeniviikko 52 / 2019

Voima 1 Monday, Dec. 23 (07:00) Jouluhurrikaani Tuesday, Dec. 24 (10:00) Voima 2 Sunday, Dec. 29 (17:00) Maanantain voimassa leuanvetoja. Tein nyt 15-20 kg lisäpainoilla. Pienet toistomäärät, suuret painot. Yksinkertainen Resepti ykkösmaksimiin tässä lajissa. Jouluhurtsassa mahtavaa perussettiä. Tipe tipe tip ja tap. Lauantain Myrtsi-vedossa tein penkkiä ja mavea. Sarjat ja […]

Read More →

Treeniviikko 50 / 2019

Voima 1 Monday, Dec. 09 (17:00) Hurrikaani 2 Thursday, Dec. 12 (07:00) Leuanvedoilla aloitettiin vahvasti tämän vuoden toiseksi viimeinen viikko. Hurtsassa kolmen kierroksen setti voimaa ja kestävyyttä. Tiesitkö muuten, että hurrikaani harjoite kehittää myös henkistä kestävyyttäsi? Tämän viikon kohokohta oli tietenkin TFW Level 1 koulutus, joka pidettiin TFW Helsingin salilla […]

Read More →

Treeniviikko 49 / 2019

Voima 1 Monday, Dec. 02 (11:00) Hurrikaani 2 Thursday, Dec. 05 (07:00) Itsenäisyyspäivän Erikoisvoima Friday, Dec. 06 (12:00) Speed & strength Sunday, Dec. 08 (16:00) Maanantain voimassa leuanvedon 2min testi. Sain tulokseksi 23 yhtäjaksoista. Kaksi vetoa en laskenut, kun ei mennyt leukaa tankoon.

Read More →

Treeniviikko 48 / 2019

Hurrikaani 1Tuesday, Nov. 26 (17:00) Voima 1Thursday, Nov. 28 (20:00) Voima 2Friday, Nov. 29 (20:00) Tiistain Hurrikaanissa 3 kierrosta, jossa ekassa osassa tehtiin : 1x 50 Sprint 8x MB Slam 8x Inch Worm (Stationary)Hurrikaanin toisella kierroksella seuraavat liikkeet. 1x 40 Sprint 8x MB Catch Slam 6x Plank Up Downs ROUND […]

Read More →

Treeniviikko 47 / 2019

Voima 1 Monday, Nov. 18 (11:00)Hurrikaani 1 Wednesday, Nov. 20 (16:00)Hurrikaani 2 Friday, Nov. 22 (19:00)Voima 2 Sunday, Nov. 24 (17:00) Maantanataina voima1ssä penkkiä maks 82,5kg. Leuanvedossa 17.5 kg lisäpainolla 12 minsan testi ja toistoja 28 kpl. Hurtsa 1 ssä sprinttiä ja etunojapunnerruksia. Loppusetissä TFW snurpee. Hurtsa 2:ssa pyramid harjoite […]

Read More →