days
2
7
1
hours
2
1
minutes
2
2
seconds
2
5

Treeniviikko 43 / 2018

Tämä viikko meni flunssan kourissa. Perjantaihin mennessä ok olo, kolmen päivän hevoskuurin jälkeen. Sunnuntain MAVE bileet meni oikeestaan kässärin mukaan. Lämppäreinä starttailin 110kg x 5, 130kg x 3, 150kg kg x 6, 160kg x 2 ja sitten lopuksi 170kg. Tässä aiemmin olin tehnyt enkan jo remmeillä, nyt meni puhtaasti ilman […]

Read More →

Treeniviikko 42 / 2018

Voima 1 Tuesday, Oct. 16 (18:00) Hurrikaani 2 Thursday, Oct. 18 (17:00) Voima 2 Friday, Oct. 19 (17:00) Maastavetoja 6×2 (140, 150, 150, 150, 150, 150). Ensiviikolla mave bileet. View this post on Instagram Have a nice weekend! #handstand #handstandnation #eduskuntapuisto #helsinki #ocr #obstaclerace A post shared by Marko Ekqvist […]

Read More →

Treeniviikko 41 / 2018

Hurrikaani 1 Tuesday, Oct. 09 (07:00) Aamuhurtsa herätti mukavasti. Voima 1 Wednesday, Oct. 10 (19:00) Penkkiä ja over head pressiä. Voima 2 Sunday, Oct. 14 (16:00) Mave ja kyykky. Mavessa settinä 4 4 4 3 3 3 (100, 130, 130, 140, 140, 150). Lauantaina kävin Myrtsissä mavettamassa. Tuolloin 5 x […]

Read More →

Treeniviikko 33/2018

Tämän viikon aattelin ottaa lungisti. Mitä se nyt sitten kohdaltani tarkoittakaan 🙂 Paikat on niin perskeleen jumissa, joten vesijuoksukin taitaa tällä hetkellä sattua. Lauantain deadliftit vähän vielä tuntuu, mutta ihan siis hyvällä tavalla. 170 kg rautaa on nostettu ja sillä siisti. Tiedän ainakin, että puristusvoimaa pitää tulla vielä lisää ja […]

Read More →

Treeniviikko 30/2018

Huikee treeniviikko. Täyttikselle en ehtinyt, mutta TFW treenit vedettiin täysillä. Hurrikaani 1 Monday, Jul. 23 (18:00) Voima 1 Tuesday, Jul. 24 (18:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 26 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 29 (16:00) Lauantaina 28.7.2018 käväisin Stadikalla lähinnä venyttelemässä (kuva alla). Pari kiekkaa tuli tehtyä vesijuoksia (ie. 200m). Hieno […]

Read More →

Treeniviikko 29/2018

Hurrikaani 1 Monday, Jul. 16 (18:00) Voima 1 Wednesday, Jul. 18 (17:00) Backsquat, overhead press. Niitä tällä kertaa voimassa. Torstaina käväisin Porissa ja illalla sitten päivänpäätteeksi pikapyrähdys jättärillä. Viikkaritreenityylisesti portaat ylös hölkäten steppivälinä joka askelma. Sitten alas siten, että levähdystasanteilla etunojapunnerrukset decline (10 x 3). Perjantaina 20.7. oli välipäivä, mutta […]

Read More →

Treeniviikko 12/2018

Voima 1 Monday, Mar. 19 (17:00) Chin up 5 x 2 (kierroksia, toistoja). Ekat kaksi kierrosta kehonpainolla, sitten kolmas 15 kg ja loput 10kg lisäpainolla. Sitten tehtiin deadliftiä 3 x 6 (ekakierros 100kg, toka 105kg samoin kolmas). Hurrrjaaaa treeniä. Kiitos Janinalle huippucouchingista. Hurrikaani 1 Tuesday, Mar. 20 (17:00) Hurtsassa tänään […]

Read More →