Treeniviikko 5 / 2020

Lepoviikko. Kannattaa välillä pysähtyä ja kuulostella mitä kehosi kertoo. En tietenkään tätä itse keksinyt, koska kävin fysiatrilla, joka asian minulle ilmaisi varsin selkeästi. Nyt lepoa ja sillä siisti. Jumissa olevat paikat alkavat nyt pikkuhiljaa aukeamaan ja katsotaanpa sitten loppuviikosta miten MAVE 1RM tulos saataisiin aikaiseksi. Sunnuntaina 2.2.2020 meillä oli talviuintipäivä […]

Read More →

Treeniviikko 2 / 2020

Voima 1 Monday, Jan. 06 (19:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Jan. 07 (20:00) Hurrikaani 2 Friday, Jan. 10 (19:00) Voimassa tehtiin tällä viikolla penkkiä ja deadliftiä. Keskiviikkona oli sprinttitesti ja ihan ok meni eli ajat olivat suhteellisen lähellä toisiaan kolmen kierroksen osalta. Perjantain hurtsassa tehtiin Atomic -harjoite 10 minuuttia ja näitä […]

Read More →

Treeniviikko 1 / 2020

Voima 2 Sunday, Dec. 29 (17:00) Voima 1 Monday, Dec. 30 (11:00) Voima 2 Thursday, Jan. 02 (19:00) Voima 2 harjoitteessa tein 1RM vedon etukyykyssä. Nyt enkkana 110kg ja jäi taas sellainen tunne, että enemmänkin olisi mennyt. Tämän jälkeen tein 12 min maastavetotestin 120 kg toistoja 24-28. Lopuksi Hipthrustit samalla […]

Read More →

Treeniviikko 47 / 2019

Voima 1 Monday, Nov. 18 (11:00)Hurrikaani 1 Wednesday, Nov. 20 (16:00)Hurrikaani 2 Friday, Nov. 22 (19:00)Voima 2 Sunday, Nov. 24 (17:00) Maantanataina voima1ssä penkkiä maks 82,5kg. Leuanvedossa 17.5 kg lisäpainolla 12 minsan testi ja toistoja 28 kpl. Hurtsa 1 ssä sprinttiä ja etunojapunnerruksia. Loppusetissä TFW snurpee. Hurtsa 2:ssa pyramid harjoite […]

Read More →

Treeniviikko 45 / 2019

Voima 1 Thursday, Nov. 07 (20:00) Voima 2 Friday, Nov. 08 (17:00) Speed & strength Sunday, Nov. 10 (16:00) Torstaina starttasi tämän viikon treenit TFW Konalassa ja tuolloin homman nimi oli penkkipunnerrus. Lisäksi tehtiin chin-uppia 12 minsan testissä. Nyt nousi 17.5kg x 26. Voima 2:ssa takakyykkyä 60-85 kg setteinä 5×5. […]

Read More →

Treeniviikko 44 / 2019

Voima 1 Monday, Oct. 28 (11:00) Hurrikaani 2 Friday, Nov. 01 (18:00) MAVEBILEET!! Sunday, Nov. 03 (11:00) Voimassa nostettiin OH Pressin ykköstä ja tulihan se sieltä (Ericin sormenpää hipaisi tankoa) ja sitten penkissä samoin 6×4 (r x s). Aluksi 80 ok, mutta sitten loput 70kg. Perjantaina hurtsassa tehtiin aikaa vastaan […]

Read More →

Treeniviikko 43 / 2019

Voima 1 Monday, Oct. 21 (11:00) Hurrikaani 2 Thursday, Oct. 24 (07:00) Voima 2 Friday, Oct. 25 (11:00) Voima 2 Sunday, Oct. 27 (17:00) Maanantain penkkipunnerruksessa 12 minsan testi. Tein nyt 80kg. 2 toistoa per minuutti. OH pressissä loppusarjat 55kg. 1RM on 60kg, joten tuleva maksimi voisi olla 70kg. Katsotaan […]

Read More →

Treeniviikko 42 / 2019

Kohti Mave-bileitä mennään. Maastavetokuukauden loppuhuipennus tulossa tämän kuun lopussa. Stay tuned! Voima 1 Wednesday, Oct. 16 (18:00) Hurrikaani 2 Thursday, Oct. 17 (17:00) Keskiviikon voimassa tein tällä kertaa 50% maksimista toistoja. Lopussa oli haukat 10–> 1 setti. Hurtsassa Mountain Glimb ja etunojapunnerruksia. Perjantaina tuli käytyä Messukeskuksessa ja siellä osallistuin Areena […]

Read More →