Treeniviikko 11 / 2020

Voima 1 Monday, Mar. 09 (17:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Mar. 10 (17:00) Speed & Strength Wednesday, Mar. 11 (17:00) Voimassa nyt mavea maanantain tapaan eli 12 minsan testissä 120kg ja toistoja 40. Hurtsassa perussettiä ja mahtava s&s harjoite. Salimme suljettiin perjantaina 13.3. ja seuraavan kerran treenataan 27.3.2020.

Read More →

Treeniviikko 10 / 2020

Voima 1 Monday, Mar. 02 (17:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Mar. 03 (20:00) Hurrikaani 2 Thursday, Mar. 05 (07:00) Voima 2 Friday, Mar. 06 (11:00) Viikko 10 voimaa ja hurstaa. Maanantaina Mavea 12 minsan testissä. Tein 50krtaa x 110kg. Perjantain voimassa etukyykkyä ja lopuksi hipthrustia. Nyt aika tiukkaa settiä sillä thrustin […]

Read More →

Treeniviikko 38 / 2019

Voima 1 Monday, Sep. 16 (07:00) Hurrikaani 2 Friday, Sep. 20 (18:00) Voima 2 Sunday, Sep. 22 (17:00) Voimassa tehtiin maastavetoja 110kg painolla (14 + 15 = 28) + tein leuanvetoja lisäpainoilla 20 kg, 15kg ja lopuksi 10kg. Hurtsassa tasapainoharjoitteita ja tiukkaa settiä muuten kehonpaino + kahvakuulalla squattia. Tein sit […]

Read More →

Treeniviikko 26 / 2019

Voima 1 Monday, Jun. 24 (19:00) Speed & Strength Wednesday, Jun. 26 (17:00) Maanantain voimassa leuanvedon 1RM (ykkösmaksimi). Lisäpainoa 32,5kg. Kiitos treeniparilleni. Parini nimittäin KÄSKI minun laittaa kunnolla rautaa. Viimeksi siis 30 kg jäi pienestä kiinni ja nyt nousi jo 35 kg lähes ylös asti, mutta en laske koskaan vajaita […]

Read More →

Treeniviikko 18 / 2019

Voima 1 Wednesday, May. 01 (19:00) Voima 2 Friday, May. 03 (17:00) Ylösnostoenkka keskiviikkona. Nyt 60kg ja vahvasti meni, joten seuraavalla kerralla sitten 65kg tavoitteena. Perjantaina vuorossa maastavetoa. Perjantain osalta kerrottaneen, että nostin 170kg ja käytin nostohihnoja. Sormi on vielä huonossa kunnossa, joten nyt ihan ok tulos.

Read More →

Treeniviikko 17 / 2019

Treenit sen kun kovenee. Syksyn kovin juttu on taas Tough Viking 2019 treenit ja kannattaa niidenkin suhteen tehdä systemaattista työtä. Tänä vuonna kisaan osallistuu mahtava Konalan warrior -tiimi. Huomasin muuten kisatuloksista, että kaikki kisat eivät ole kirjautuneet EQ-timeriin ja totta tosiaan itse aloitin ToughViking -urani Helsingin ekasta kisasta jo vuonna […]

Read More →

Treeniviikko 38 / 2018

Voima 1 Wednesday, Sep. 19 (19:00) Mave 12 minuuttia. 100kg 3 sec pysähdyksellä.  74 toistoa. (2 toistoa, vuorotellen taisteluparin kanssa). Voima 2 Sunday, Sep. 23 (16:00) Etukyykkyä 6 6 3 3 2

Read More →