days
1
9
6
hours
0
7
minutes
1
6
seconds
2
1

Treeniviikko 52 / 2018

Jouluvoima 1 / Christmas workout 1 Monday, Dec. 24 (10:00) Leuanvedossa yritys hyvä kymppi. Extrapainona 30kg. Nousi, mutta ei tarpeeksi. Ensi kerralla sitten. Almost 30kg extra weight with chin up. But almost is not a result. In the next time my personal record will be 32 kg. Spesiaalihurrikaani 2 Lindan […]

Read More →

Treeniviikko 32/2018

Voima 1 Monday, Aug. 06 (17:00) Hurrikaani 2 Wednesday, Aug. 08 (18:00) Hienoo hurtsaa. Kuva on viime viikon launtailta, kun olin Uimastadikan punttarilla venyttelemässä. Voima 2 Friday, Aug. 10 (17:00) Takakyykkyjä ja penkkipunnerruksia maasta. Saturday, Aug. 11 Pyörähdin Töölönlahden ympäri hölkäten. Hölkkää ja kevyttä puistojumppaa. Linnunlaulun mäen juoksin lujaa. Ihan […]

Read More →

Treeniviikko 30/2018

Huikee treeniviikko. Täyttikselle en ehtinyt, mutta TFW treenit vedettiin täysillä. Hurrikaani 1 Monday, Jul. 23 (18:00) Voima 1 Tuesday, Jul. 24 (18:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 26 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 29 (16:00) Lauantaina 28.7.2018 käväisin Stadikalla lähinnä venyttelemässä (kuva alla). Pari kiekkaa tuli tehtyä vesijuoksia (ie. 200m). Hieno […]

Read More →

Treeniviikko 13/2018

Hurrikaani 1 Monday, Mar. 26 (18:00) Hurtsassa tänään 3 x kolmen eri liikesarjan kiertoharjoittelu. Sprintti, eri variaatioita kehonpainoharjoitteista lähinnä vatsalihasliikkeitä. Voima 1 Tuesday, Mar. 27 (19:00) Nippa nappa 28kg ekstrapainolla leuanveto 1RM. Edellinen enkka taisi olla 26kg?? Deadlift 5 x 5 (110,110,110,110,110kg) Vikan setin tein 10 toistolla. Otin tänään käyttöön […]

Read More →

Treeniviikko 12/2018

Voima 1 Monday, Mar. 19 (17:00) Chin up 5 x 2 (kierroksia, toistoja). Ekat kaksi kierrosta kehonpainolla, sitten kolmas 15 kg ja loput 10kg lisäpainolla. Sitten tehtiin deadliftiä 3 x 6 (ekakierros 100kg, toka 105kg samoin kolmas). Hurrrjaaaa treeniä. Kiitos Janinalle huippucouchingista. Hurrikaani 1 Tuesday, Mar. 20 (17:00) Hurtsassa tänään […]

Read More →