days
-9
0
hours
-1
-2
minutes
-2
-6
seconds
-5
-9

Treeniviikko 48 / 2019

Hurrikaani 1Tuesday, Nov. 26 (17:00) Voima 1Thursday, Nov. 28 (20:00) Voima 2Friday, Nov. 29 (20:00) Tiistain Hurrikaanissa 3 kierrosta, jossa ekassa osassa tehtiin : 1x 50 Sprint 8x MB Slam 8x Inch Worm (Stationary)Hurrikaanin toisella kierroksella seuraavat liikkeet. 1x 40 Sprint 8x MB Catch Slam 6x Plank Up Downs ROUND […]

Read More →

Treeniviikko 47 / 2019

Voima 1 Monday, Nov. 18 (11:00)Hurrikaani 1 Wednesday, Nov. 20 (16:00)Hurrikaani 2 Friday, Nov. 22 (19:00)Voima 2 Sunday, Nov. 24 (17:00) Maantanataina voima1ssä penkkiä maks 82,5kg. Leuanvedossa 17.5 kg lisäpainolla 12 minsan testi ja toistoja 28 kpl. Hurtsa 1 ssä sprinttiä ja etunojapunnerruksia. Loppusetissä TFW snurpee. Hurtsa 2:ssa pyramid harjoite […]

Read More →

Treeniviikko 30 / 2019

Voima 1 Tuesday, Jul. 23 (18:00) Speed & Strength Wednesday, Jul. 24 (17:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 25 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 28 (17:00) Tiistai starttasi treenien suhteen takakyykyillä 8 8 6 6 (60kg, 60kg, 80kg, 80kg). Maltillisesti mentiin näiden suhteen. Kyykkyjen lisäksi tehtiin penkkipunnerrusta lattialta (4×8 käsipainoilla 2x25kg). […]

Read More →

Treeniviikko 24 / 2019

Voima 1Monday, Jun. 10 (11:00) Hurrikaani 1Tuesday, Jun. 11 (20:00) Viikko alkoi voimakkaasti. Voimassa leuanvetoja lisäpainoilla. Itsellä nyt pitkästä aikaa nousu eli 10kg, 12,5kg ja sitten vikasetti 15kg. Hurtsa oli todella hyvä. Mentiin pyramidiharjoitteella ja toistoja aivan hurjasti. Voima 2 Frideay, Jun. 14 (17:00). Voimassa etukyykkyjä ja hipthrustia. Not my […]

Read More →

Treeniviikko 23 / 2019

Voima 1 Monday, Jun. 03 (11:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Jun. 04 (20:00) Maanantaina tuli täyteen maaginen 222 treeniä TFW Konalassa. BTW: Lukeminen kannattaa aina. Päiväannos 15 minsaa kirjoja. Eipä ole paljon vaadittu, mutta tuntuu tekevän tiukkaa ainakin itsellä. Tiistain hurtsa oli hyvä harjoite. Alla deadliftit 12 minsaa. Tangossa nyt 90 […]

Read More →

Treeniviikko 22 / 2019

Voima 1 Tuesday, May. 28 (19:00) Speed & Strength Wednesday, May. 29 (17:00) Voima 2 Friday, May. 31 (17:00) Uimastadikan korkkasin lauantaina 1.6. töiden jälkeen. Olipas hienoa taas startata maauimalakautta ja samalla tuli käytyä Stadikan punttarilla penkkaamassa (5×10, 60kg). Nyt tarkoitus hieoa tuo penkki sellaiseen pohjaan, että enkat paukkuu syksyllä.

Read More →