days
-3
-8
hours
0
-4
minutes
-1
-9
seconds
-5
-3

Treeniviikko 22 / 2019

Voima 1 Tuesday, May. 28 (19:00) Speed & Strength Wednesday, May. 29 (17:00) Voima 2 Friday, May. 31 (17:00) Uimastadikan korkkasin lauantaina 1.6. töiden jälkeen. Olipas hienoa taas startata maauimalakautta ja samalla tuli käytyä Stadikan punttarilla penkkaamassa (5×10, 60kg). Nyt tarkoitus hieoa tuo penkki sellaiseen pohjaan, että enkat paukkuu syksyllä.

Read More →

#treenit vko 1/2018

Hurrikaani 1 Tuesday, Jan. 02 (17:00) Voima 1 Wednesday, Jan. 03 (17:30) Hurrikaani 2 Thursday, Jan. 04 (17:00) Voima 2 Friday, Jan. 05 (16:30) Judyn vetämä treeni. Päästiin tekemään etunojapunnerrusmaksimia eli yhtäjaksoisia toistoja. Aikaa ei ollut rajoitettu, mutta kun yhteenmenoon tehdään niin väkisinkin alkoi voimat hiipua 40 pushupin jälkene. Sain […]

Read More →

#treenit17vko45

Monday, Nov. 06 (17:00) Hurrikaani 1 Perushurrikaania. Saatiin itse päättää liikkeet lämppärissä. Tuesday, Nov. 07 (19:00) Voima 1 Alkulämppärit jees. Päästiin tekemään pennkipunnerrusta, painopallonostoja, käsipainoja ja leuanvetoa. Leuanvedossa oli pakko tehdä viimeinen setti avustuksella. Kokeilin siinä välissä lisäpainovyöllä lisäpainoa. Mahtavaa koutsaamista Nicolelta. Thursday, Nov. 09 (17:00) Hurrikaani 2 Lämmittelyä himassa. […]

Read More →

Viikkaritreenit: #treenit17vko33

14. – 20.8.2017 #treenit17vko33 MA Aamujuoksut jättärillä. Illalla stadikan punttarilla. Salilla teen nykyisin vatsa- ja selkälihastreenit. Taljat eri variaatioina.     TI Aamulla innostuin kahvakuulailemaan.                                 Iltapäivän ohjelmaan kuului #buckets -harjoitteet. Testailin roikottaa tuota ämpäriä […]

Read More →