days
1
8
hours
1
3
minutes
4
9
seconds
1
5

Treeniviikko 31 / 2019

Hurrikaani 1 Tuesday, Jul. 30 (17:00) Voima 1 Wednesday, Jul. 31 (18:00) Hurrikaani 2 Friday, Aug. 02 (18:00) Voima 2 Sunday, Aug. 04 (17:00) Tulevan viikon haasteina tulossa OH pressin ykkösmaksimi ja sunnuntaille ajoitin tuon mave ykkösen. Torstain Tough Viking aamutreenit jäi väliin aikataulullisista syistä. Haasteita ja esteitä on muillakin […]

Read More →

Treeniviikko 30 / 2019

Voima 1 Tuesday, Jul. 23 (18:00) Speed & Strength Wednesday, Jul. 24 (17:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 25 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 28 (17:00) Tiistai starttasi treenien suhteen takakyykyillä 8 8 6 6 (60kg, 60kg, 80kg, 80kg). Maltillisesti mentiin näiden suhteen. Kyykkyjen lisäksi tehtiin penkkipunnerrusta lattialta (4×8 käsipainoilla 2x25kg). […]

Read More →

Treeniviikko 29 / 2019

Voima 1 Monday, Jul. 15 (19:00) Speed & Strength Wednesday, Jul. 17 (17:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 18 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 21 (17:00) Maanantaina vuorossa oli takakyykkyjä. Malitilla rautaa tankoon. Kohti ykkösmaksimia mennään tämän kuun lopussa. Keskiviikon speedyssä mahtava 75 rep ajanotolla. Sain testissä pohja-ajaksi 1min 5sec. Haastetta […]

Read More →

Treeniviikko 28 / 2019

Voima 1 Tuesday, Jul. 09 (19:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 11 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 14 (17:00) Voima 1 Voimakasta tiistaita! Tänään tehtiin etunojapunnerrustesti, jossa toistot tehtiin yhtäjaksoisesti. Ilman taukoja tai pysähdyksiä. Mikäli liike pysähtyy, niin laskenta lopetetaan heti. Sain tänään tulokseksi 57. Seitsemän toistoa enemmän kuin viime kerralla. […]

Read More →

Treeniviikko 27 / 2019

Speed & Strength Wednesday, Jul. 03 (17:00) Hurrikaani 2 Friday, Jul. 05 (18:00) Voima 2 Sunday, Jul. 07 (17:00) Keskiviikon speedissä tehtiin minuutin knee grab. Sain referenssitulokseksi 40 toistoa. Ihan jees, koska tokenen vielä poskiontelotulehduksesta. Kevyesti siis nyt vielä muutaman päivän. Hurtsa -perjantai. Lauantaina pääsin taas pitkästä aikaa Uimastadikalle. Perussettiä […]

Read More →