days
-7
-5
hours
-2
-2
minutes
-4
-2
seconds
-1
-5

Treeniviikko 45 / 2019

Voima 1 Thursday, Nov. 07 (20:00) Voima 2 Friday, Nov. 08 (17:00) Speed & strength Sunday, Nov. 10 (16:00) Torstaina starttasi tämän viikon treenit TFW Konalassa ja tuolloin homman nimi oli penkkipunnerrus. Lisäksi tehtiin chin-uppia 12 minsan testissä. Nyt nousi 17.5kg x 26. Voima 2:ssa takakyykkyä 60-85 kg setteinä 5×5. […]

Read More →

Treeniviikko 42 / 2019

Kohti Mave-bileitä mennään. Maastavetokuukauden loppuhuipennus tulossa tämän kuun lopussa. Stay tuned! Voima 1 Wednesday, Oct. 16 (18:00) Hurrikaani 2 Thursday, Oct. 17 (17:00) Keskiviikon voimassa tein tällä kertaa 50% maksimista toistoja. Lopussa oli haukat 10–> 1 setti. Hurtsassa Mountain Glimb ja etunojapunnerruksia. Perjantaina tuli käytyä Messukeskuksessa ja siellä osallistuin Areena […]

Read More →

Treeniviikko 32 / 2019

Voima 1 Tuesday, Aug. 06 (19:00) Speed & Strength Wednesday, Aug. 07 (17:00) Hurrikaani 2 Friday, Aug. 09 (18:00) Stadikka Saturday, Aug. 10 (17:00) Voima 2 Sunday, Aug. 11 (17:00) Viikko alkoi voimalla. Penkkipunnerrusta lyhyitä sarjoja. Paljon rautaa. Keskiviikkona kahvakuula decathlon -treenit. Hurja setti 10 toistoa, 10 eri liikettä ja […]

Read More →

Treeniviikko 29 / 2019

Voima 1 Monday, Jul. 15 (19:00) Speed & Strength Wednesday, Jul. 17 (17:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 18 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 21 (17:00) Maanantaina vuorossa oli takakyykkyjä. Malitilla rautaa tankoon. Kohti ykkösmaksimia mennään tämän kuun lopussa. Keskiviikon speedyssä mahtava 75 rep ajanotolla. Sain testissä pohja-ajaksi 1min 5sec. Haastetta […]

Read More →

Treeniviikko 36/2018

Lauantaina mennään ja lujaa. Siksipä otan tämän viikon iisisti. Eilen pieni juoksulenkki Kaisaniemen ympäristössä ja tietenkin ripaus handstand -harjoitteita. Ei muuta. Omaa kisaani voi seurata tämän linkin takaa. Kisanumeroni on 4136. Keskiviikkona oli vikat viikkarharkat. Kiitos Niko ja Oona. Ootte innostaneet harjoittelemaan ja pitäneet meistä hyvää huolta. Kiitos. Kävin harkkojen […]

Read More →