days
2
7
1
hours
2
1
minutes
1
7
seconds
2
3

#treenit17vko48

Voima 1 Monday, Nov. 27 (19:30) Rautaa nousi penkkipunneruksessa tänään 80 kg. Koitin 85 kg, ei ihan noussut. Lämmittely on olellista, joten en jättänyt reipasta lämmittelyä pois. Olisi ehkä noussut kevemmällä lämppärillä. Leukoja vetelin näppärästi 8 x 3 (ilman kuminauha-avustusta 🙂 . Hurrikaani 1 Tuesday, Nov. 28 (17:00) Tänään oli […]

Read More →

#treenit17vko47

Voima 1 Monday, Nov. 20 (17:00) Tänään tempaistiin rautaa ylös. Leukoja 10 ja penkistä 75kg (vai 70kg) 4,4,4,3,3,2. Hurrikaani 1 Tuesday, Nov. 21 (17:00) Perushurrikaania. Parani vaan loppua kohden. Voima 1 Wednesday, Nov. 23 (17:30) Leukoja n. 11. Penkistä 70kg 4,4,4,3,3,2 tms. Hurrikaani 2 Friday, Nov. 24 (17:30) Muuten ok, […]

Read More →

#treenit17vko46

Voima 1 Monday, Nov. 13 (17:00) Se minkä voimassa voittaa, niin matkassa häviää pätee tässäkin lajissa. Lajin nimi on Voima1. Penkkipunnerrusta ja leukoja, siitä on voima1 tehty. Loppusetin penkissä taisi olla 77,5 kg x 4. Hurrikaani 1 Tuesday, Nov. 14 (17:00) Ryömintää ja hurrikaanimeininkiä. Hurrikaani 2 Thursday, Nov. 16 (17:00) […]

Read More →

#treenit17vko45

Monday, Nov. 06 (17:00) Hurrikaani 1 Perushurrikaania. Saatiin itse päättää liikkeet lämppärissä. Tuesday, Nov. 07 (19:00) Voima 1 Alkulämppärit jees. Päästiin tekemään pennkipunnerrusta, painopallonostoja, käsipainoja ja leuanvetoa. Leuanvedossa oli pakko tehdä viimeinen setti avustuksella. Kokeilin siinä välissä lisäpainovyöllä lisäpainoa. Mahtavaa koutsaamista Nicolelta. Thursday, Nov. 09 (17:00) Hurrikaani 2 Lämmittelyä himassa. […]

Read More →