days
2
7
1
hours
2
1
minutes
1
8
seconds
4
0

Treeniviikko 30/2018

Huikee treeniviikko. Täyttikselle en ehtinyt, mutta TFW treenit vedettiin täysillä. Hurrikaani 1 Monday, Jul. 23 (18:00) Voima 1 Tuesday, Jul. 24 (18:00) Hurrikaani 2 Thursday, Jul. 26 (17:00) Voima 2 Sunday, Jul. 29 (16:00) Lauantaina 28.7.2018 käväisin Stadikalla lähinnä venyttelemässä (kuva alla). Pari kiekkaa tuli tehtyä vesijuoksia (ie. 200m). Hieno […]

Read More →

Treeniviikko 16/2018

Ma Odottelen vieläkin oireetonta päivää…. ti Voikohan tästä kuvasta päätellä mitään terveydentilaani liittyvää?                       to Jippii Hurtsaa aamusta. Alaselkä oireilee, mutta ilmeisesti liikkumattomuudesta. I guess. Joka tapauksessa aamu alkoi H:lla.

Read More →

Treeniviikko 13/2018

Hurrikaani 1 Monday, Mar. 26 (18:00) Hurtsassa tänään 3 x kolmen eri liikesarjan kiertoharjoittelu. Sprintti, eri variaatioita kehonpainoharjoitteista lähinnä vatsalihasliikkeitä. Voima 1 Tuesday, Mar. 27 (19:00) Nippa nappa 28kg ekstrapainolla leuanveto 1RM. Edellinen enkka taisi olla 26kg?? Deadlift 5 x 5 (110,110,110,110,110kg) Vikan setin tein 10 toistolla. Otin tänään käyttöön […]

Read More →

Treeniviikko 12/2018

Voima 1 Monday, Mar. 19 (17:00) Chin up 5 x 2 (kierroksia, toistoja). Ekat kaksi kierrosta kehonpainolla, sitten kolmas 15 kg ja loput 10kg lisäpainolla. Sitten tehtiin deadliftiä 3 x 6 (ekakierros 100kg, toka 105kg samoin kolmas). Hurrrjaaaa treeniä. Kiitos Janinalle huippucouchingista. Hurrikaani 1 Tuesday, Mar. 20 (17:00) Hurtsassa tänään […]

Read More →

Treeniviikko 8/2018

Voima 1 Monday, Feb. 19 (17:00) Huikea treenicoutsaus. Penkkiä 4 4 4 2 2 35 70 70 80 90 92,5kg Viimeisessä setissä avustusta. Polar: 392kcal, avg 103, max 160, duration 1h06min (5.94kcal/min). Hurrikaani 1 Wednesday, Feb. 21 (18:30) Atomic-hurtsa. Minuutti per setti kymmennen minuutin ajan. Polar: 654kcal, Bc (burning calories) […]

Read More →