days
8
1
hours
0
3
minutes
2
4
seconds
3
2

Treeniviikko 23 / 2019

Voima 1 Monday, Jun. 03 (11:00) Hurrikaani 1 Tuesday, Jun. 04 (20:00) Maanantaina tuli täyteen maaginen 222 treeniä TFW Konalassa. BTW: Lukeminen kannattaa aina. Päiväannos 15 minsaa kirjoja. Eipä ole paljon vaadittu, mutta tuntuu tekevän tiukkaa ainakin itsellä. Tiistain hurtsa oli hyvä harjoite. Alla deadliftit 12 minsaa. Tangossa nyt 90 […]

Read More →

Treeniviikko 18 / 2019

Voima 1 Wednesday, May. 01 (19:00) Voima 2 Friday, May. 03 (17:00) Ylösnostoenkka keskiviikkona. Nyt 60kg ja vahvasti meni, joten seuraavalla kerralla sitten 65kg tavoitteena. Perjantaina vuorossa maastavetoa. Perjantain osalta kerrottaneen, että nostin 170kg ja käytin nostohihnoja. Sormi on vielä huonossa kunnossa, joten nyt ihan ok tulos.

Read More →

Treeniviikko 3/2018

Voima 1 Tuesday, Jan. 16 (19:00) Voimaa koneeseen. Overhead pressiä, jalkakyykkyä. Näistä elementeistä oli paketoitu tämä treeni. Kyykkymaksimi 90 kg (startti keveämmällä 60, 80 ja sitten loput ysikympillä). 88866 tms. Hurrikaani 2 Thursday, Jan. 18 (17:00) Voima 2 Friday, Jan. 19 (07:00) Voima 1 Monday, Jan. 22 (17:00) Hurrikaani 1 […]

Read More →

#treenit17vko47

Voima 1 Monday, Nov. 20 (17:00) Tänään tempaistiin rautaa ylös. Leukoja 10 ja penkistä 75kg (vai 70kg) 4,4,4,3,3,2. Hurrikaani 1 Tuesday, Nov. 21 (17:00) Perushurrikaania. Parani vaan loppua kohden. Voima 1 Wednesday, Nov. 23 (17:30) Leukoja n. 11. Penkistä 70kg 4,4,4,3,3,2 tms. Hurrikaani 2 Friday, Nov. 24 (17:30) Muuten ok, […]

Read More →